[Zaloguj]

Stowarzyszenie Agroturystyczne Gminy Daleszyce "Żeremie"

POWRÓT DRUKUJ

Dane teleadresowe:

Podmarzysz 4E
26-021 Daleszyce

Tel.: 503 861 078
Fax:
E-mail:
WWW: www.zeremie.agrowczasy.com/
Władze:

Prezesem Stowarzyszenie Agroturystyczne ŻEREMIE jest Pani Ewa Ostrowska.


Pozostali członkowie to m.in.:

Maria Kamińska
Zofia Zieja
Edyta Zemsta
Zieja Teresa
Opatowska Ewa
Sławomir Gwadowski
Irena Dygas
Adam Pawlik
Mirosława i Ryszard Herman
Wysocki Adam
Piotr Jankowski
Małgorzata Gwizda
Haba Jolanta
Leśny dworek


Informacje o zakresie działalności i osiągnięciach organizacji:

Stowarzyszenie Agroturystyczne ŻEREMIE zrzesza właścicieli atrakcyjnych gospodarstw agroturystycznych położonych w Daleszycach oraz okolicach Borkowa. Są to ciekawe miejsca, prowadzone od kilkunastu lat i oferujące nie tylko noclegi ale także różnego rodzaju atrakcje turystyczne.

Niniejsze stowarzyszenie działa już od prawie 10 lat. Cały czas podnosząc atrakcyjność swojej oferty, dbając tym samym o zapewnienie turystom jak najbardziej ciekawego i komfortowego wypoczynku. Na terenie samej gminy Daleszyce oraz Borkowo położonych jest wiele malowniczych miejsc i zachęcających do eksploracji terenów.

Największym walorem terenu, do którego eksploracji zachęcamy Państwa jest jego niczym nie skażona przyroda. Znaczną część gminy Daleszyckiej zajmuje malowniczy Cisowsko-Orłowski park krajobrazowy, urzekający turystów pięknem krajobrazu. Jest to doskonałe miejsce, dla wszystkich tych, którzy kochają wypoczynek w otoczeniu niezakłóconej niczym przyrody i potrafią czerpać radość z dobrodziejstw natury.

Na uwagę zasługuje także urozmaicona rzeźba terenu, na którą składają się liczne pasma wzniesień podzielone przepięknymi dolinami, a także ogromne kompleksy leśne wabiące turystów przede wszystkim niezwykle bogatą i ciekawą fauną i florą. Zdecydowanie obszar Parku Krajobrazowego należy do najciekawszych miejsc w tym regionie dlatego też zachęcamy gorąco do jego odwiedzenia nie tylko wycieczki szkolne ale także rodziny pragnące wypocząć na łonie natury.

Ponad połowę powierzchni gminy zajmują lasy . Dominującym gatunkiem drzew są tutaj sosna oraz jodła. Dobrze zachowane, liczące nawet powyżej 200 lat drzewostany są pozostałością pradawnej Puszczy Świętokrzyskiej i dziś objęte są ochroną w rezerwatach leśnych.

Na terenie gminy Daleszyce znajdują się aż 3 rezerwaty przyrody i 13 pomników przyrody.

Na terenie Ciskowsko-Orłowińskiego Parku Krajobrazowego nie brakuje także wartych uwagi obiektów przyrody nieożywionej o wyjątkowej randze i znaczeniu w skali krajowej - w tym wychodnie skały wulkaniczne w Widełkach, Zalesiu i Sierakowie.

Gmina Daleszyce należy do terenów, w przypadku których każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Wyśmienite warunku do wypoczynku dają także dwa zbiorniki wodne : Wojciechów w Szczecinie oraz Borków. W 1997 r. w czasie powodzi wezbrane wody zalewu przerwały tamę i częściowo zniszczyły zabudowania wsi położone poniżej lustra wody. Latem 2005 r. usunięto zniszczenia wywołane przez żywioł i zalew w Borkowie znów służy wczasowiczom i turystom. Godne uwagi są także unikatowe zakola rzeczne oraz stare sosnowe lasy. Dlatego też Borków jest jedną z ulubionych miejscowości wypoczynkowych mieszkańców Kielc i okolic.

JESTEŚ GOTOWY NA SPOTKANIE Z NATURĄ?

ZAPRASZAMY CIĘ DO ODWIEDZENIA NASZEJ GMINY!Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego